Шукати в цьому блозі

субота, 13 серпня 2016 р.

На «НСЗ« Океан »створено комітет кредиторів: Новинський позбувся конкурентів

27 липня в Миколаєві відбулися Збори кредиторів ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод« Океан »під головуванням ліквідатора компанії Ірини Сербін.

Збори затвердили склад Комітету кредиторів. Вирішальний голос у Комітеті матиме компанія «Консалтинг-Гамма», яку пов'язують з олігархом Вадимом Новинським.
осподарський суд Миколаївської області після кількох років розглядів в цьому місяці знову затвердив реєстр вимог кредиторів до НСЗ «Океан».
Загальна сума претензій склала 1,76 мільярда гривень. 80% з цих коштів (1,433 мільярда гривень) довелося на одного кредитора - компанію «Консалтинг-Гамма», зареєстровану в Кривому Розі.


Близько 90 млн.грн. складають борги по зарплаті перед 1800 колишніх і нинішніх співробітників заводу.

В інтерв'ю телепрограмі «Діловий вісник» Ірина Сербін заявив, що на неї тиснуть семеро фізичних осіб, які безпідставно зараховують себе до кредиторам заводу. Хоча ці громадяни вважають, що НСЗ «Океан» повинен їм по мільйону гривень зарплати, ліквідатор не знайшов документів, що підтверджують ці вимоги. Господарський суд на своєму останньому засіданні виключив цих осіб зі складу кредиторів. За словами Ірини Сербін, матеріали передані в прокуратуру, там порушили кримінальне провадження.

Тепер ліквідатор заводу разом з комітетом кредиторів почали підготовку до продажу цілісного майнового комплексу заводу «Океан». Згідно з вимогами закону, стартовою ціною продажу буде повна сума вимог кредиторів, з подальшим зниженням ціни до того моменту, коли з'явиться покупець.

Як повідомляла «Деловая столица", основний кредитор заводу компанія «Консалтинг-Гамма», що називає своїм бенефіціаром кіпріота Сотеракіса Теохарідеса, раніше входила до складу акціонерів кількох структур, пов'язаних з Новинським, таких як «Запоріжнерудпром» і Яровський гранкар'єр. Крім того, до складу співвласників фірми «ТС Лтд», що володіє контрольною часткою в «Консалтинг-Гамма» входить росіянин Олександр Газаль. Останній особисто вів бізнес з Новинським - разом вони кілька років тому входили до складу ради директорів компанії «ЯрегаРуда».

«Консалтинг-Гамма» стала кредитором «Океану» в 2012 року, незадовго до початку його банкрутства з подачі ВАТ «Малярно-ізоляційне підприємство« Райдуга »(Миколаїв). Криворізька компанія уклала з заводом договір купівлі-продажу іменних інвестиційних сертифікатів на суму близько 1,5 млрд грн.

Емітентом цих паперів виступила КУА «Інвестиційний дім« Мегаполіс », близька до« Смарт-холдингу »Вадима Новинського. В результаті цієї операції «Консалтинг-Гамма» стала найбільшим кредитором «Океану» після затвердження судом відповідного реєстру на загальну суму близько 2,3 млрд грн. в 2013 р

Другим за величиною кредитором з вимогами на суму 625 млн грн. стала зареєстрована в Белізі компанія Belmont Industries Inc., яка вважалася близькою до екс-міністру енергетики РФ Ігорю Юсуфова і його синові Віталію. Їх було прийнято вважати ключовими бенефіціарами «Океану», які передали цей завод в управління Новинському в 2011 р

Втім, отримати контроль над стратегічним заводом з наскоку у Новинського не вийшло. У боротьбу за нього вступило кілька впливових на той момент претендентів. Свої види на «Океан» мав власник банку «Фінанси і кредит» Костянтин Жеваго, який викупив голландську фірму Okean B.V. - Колишнього мажоритарного акціонера підприємства - і спробував узаконити в українських судах її претензії до «Океану» майже на 1 млрд грн. Однак ця спроба завершилася нічим: в минулому році крапку в суперечці поставив Верховний суд, позбавивши Okean B.V. права вимагати зазначений борг.

Після зміни влади в боротьбу за «Океан» активно втрутився «Укррічфлот», який входить в орбіту власника групи «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина. «Укррічфлоту» навіть вдалося домогтися в 2014 р призначення розпорядником майна «Океану» свого ставленика Євгена Соловйова, але це рішення незабаром було скасовано.
Крім цього, «Укррічфлот» ініціював розгляду для визнання незаконним угоди, підписаної «Консалтинг-Гамма» з «Океаном» в 2012 р, які затягнулися на декілька років.

Але в поточному році сторони зуміли знайти компроміс у тривалій суперечці, і «Укррічфлот» відмовився від оскарження невигідних йому вердиктів. А в червні компанія Григоришина зовсім вийшла зі складу кредиторів «Океану», продавши його борг на суму майже 35 млн грн. миколаївському ТОВ «Торговий дім «Аннона», засновником якого значиться Ігор Волошин, а ДС вважає близьким до екс-глави Миколаївського морського порту Василю Капацина.

Крім цього, місця в реєстрі кредиторів позбувся і вже згаданий Белізький офшор Belmont Industries Inc, який був в цьому році виключений з міжнародного реєстру компаній (тобто просто ліквідований). Таким чином, Новинському вдалося відбитися від своїх ключових опонентів, які претендували на контроль над «Океаном», і остаточно закріпити це підприємство у своїй сфері впливу.

Згідно з прогнозами «новинного агентства «Харків», організація перейде до створеного в 2013 році ТОВ« Завод «Океан». Її засновник - кіпрська «Ілкостра сервісіз ЛТД», а бенефіціарами в Держреєстрі значаться два кіпріота, Ніколетта Пулладу і Марікка Теодуло. Ця структура була фактичним наступником суднобудівного підприємства-банкрута.

Немає коментарів:

Дописати коментар